Geen dag is hetzelfde in onze sheetplant. Planningen veranderen, spoedorders komen tussendoor en ondertussen moet alles gewoon op tijd klaarstaan.
Degene die daar dagelijks het overzicht over probeert te houden, is onze productieleider Erwin.
Zijn belangrijkste taak? Zorgen dat alles in de productie soepel verloopt. Maar als je hem vraagt waar hij voornamelijk trots op is, gaat het over zijn team.
“Als een order van begin tot eind goed verloopt en we door goed samen te werken als team de leverdatum halen, dan ben ik trots. Zeker als het druk is en het tóch lukt.”
Samen de afdeling beter maken
Het leukste aan zijn functie vindt hij het samenwerken met zijn collega’s en het steeds een beetje beter maken van de afdeling.
Toen hij begon bij EBC, koos hij er bewust voor om niet direct allerlei zaken te veranderen.
“Ik wilde eerst kijken. Waarom doen we dingen zoals we ze doen? Pas als je dat begrijpt, kun je kijken wat beter kan.”
Daarbij stelt hij graag een simpele vraag: waarom doen we dit eigenlijk zo?
“Soms is het antwoord: omdat we het altijd zo hebben gedaan. Maar dan kun je alsnog kijken of het slimmer, makkelijker of veiliger kan.”
Een mooi voorbeeld daarvan was de opstelling van een machine. Tijdens het werk stond een medewerker met zijn rug naar een deel van de productie.
“Ik vond dat niet prettig en ook niet veilig. Dus heb ik gevraagd: waarom staat die machine eigenlijk zo? Uiteindelijk hebben we de boel omgedraaid. Nu kun je tijdens het werken beter zien wat er gebeurt.”
Dat soort verbeteringen geven hem energie.
“Dat vind ik leuk om samen met mijn team te doen. De service naar een hoger niveau brengen, maar ook het werk voor onszelf veiliger en eenvoudiger maken.”
Flexibel zijn is essentieel
Die samenwerking is volgens hem essentieel binnen de afdeling.
“Als iedereen alleen maar zijn eigen ding doet, dan werkt het hier niet. Je moet soms hier helpen, dan weer daar en ondertussen komt er misschien nog iets tussendoor.”

En als hij de kracht van zijn afdeling uiteindelijk in één zin moet samenvatten Daar hoeft hij nauwelijks over na te denken:
“Wij zijn anders. Wat anderen niet kunnen, kunnen wij.”
Snel schakelen, maar wel realistisch
Flexibiliteit speelt een belangrijke rol binnen de sheetplant. Ook spoedaanvragen komen voorbij.
“Het eerste wat ik dan vraag is: hoeveel stuks zijn het en wanneer moeten ze klaar zijn?”
Zo herinnert hij zich een klant die ongeveer honderd bedrukte dozen nodig had. En snel ook. Maar snel schakelen betekent niet dat alles zomaar binnen één of twee dagen kan.
Het hangt echter af van het aantal en wat er met de verpakking moet gebeuren. Printen, plotten, uitbreken en lijmen kost allemaal tijd. Honderd of tweehonderd stuks onbedrukte dozen tussendoor is iets anders dan twee pallets met bedrukte dozen.
Een doos maken is meer dan op een knop drukken
Dat wordt volgens hem van buitenaf nog weleens onderschat.
“Het is niet: op een knop drukken en klaar.”
Voordat een verpakking de afdeling verlaat, zijn er verschillende productiestappen nodig.
De machine moet worden ingesteld, snij- en rillijnen worden gecontroleerd en de verpakking moet soepel vouwen. Daarna volgen, afhankelijk van de order, stappen als bedrukken, plotten, uitbreken en lijmen.
Bij bedrukte verpakkingen komt daar nog een extra kwaliteitscontrole bij.
“We kijken of de bedrukking goed is en of alles klopt. Ook een barcode of QR-code controleren we. Want ook wanneer iets snel gemaakt moet worden, moet het uiteindelijk wel gewoon goed zijn.”









